de light

Image
Podstawowe dane:

Tytuł: de light
Twórca: H.art Company
Choreografia: Artur Grabarczyk
Reżyseria/dramaturgia: -
Wykonanie: Artur Grabarczyk, Katarzyna Ustowska, Róża Kołoda, Kamil Wawrzuta
Produkcja: brak danych
Premiera: 20.08.2021
Czas trwania: 60 minut

Opis spektaklu:

Światło i przestrzeń istnieją jako dwie wzajemnie uzupełniające się materie. Bez przestrzeni wiązki światła nie miałyby gdzie się rozchodzić, a bez światła nie bylibyśmy w stanie dostrzec przestrzeni i znajdujących się w niej obiektów oraz ich kolorów. Światło sprawia, że przestrzeń jest bardziej akceptowalna, a każda jego zmiana wpływa na to, jak odbieramy rzeczywistość.de light to spektakl-galeria. Bada wzajemne zależności światła i przestrzeni ze sztuką choreografii. Pracując z geometrią światła, przestrzeni i ruchu, budowana jest abstrakcyjna forma żywego obrazu - pełna napięć kompozycyjnych, zestawień kolorów, kształtów i nastrojów odpowiadających konkretnym zadaniom.Korzystając z teorii optyki, odkrywane są przed widzem różne mechanizmy percepcji. Poprzez aktywizację do udziału w spektaklu, zachęcamy do refleksji i uświadomienia sobie własnej roli w doznawaniu otaczającej nas rzeczywistości.

Uwagi:

W spektaklu używane jest światło stroboskopowe oraz inne rodzaje światła, które mogą wywoływać niepokój. Przez część przedstawienia widzowie znajdują się w zadymionej przestrzeni sceny, wśród performerów.

Pełne dane spektaklu:

de light
H.art Company
Koncept i choreografia: Artur Grabarczyk
Wykonanie: Artur Grabarczyk, Katarzyna Ustowska, Róża Kołoda, Kamil Wawrzuta
Reżyseria dźwięku i obrazu: Wiktor Podgórski
Współpraca choreograficzna: Katarzyna Ustowska, Róża Kołoda, Kamil Wawrzuta
Produkcja: brak danych
Premiera: 20.08.2021, Klub Żak w Gdańsku w ramach programu Rezydencja/Premiera na Gdańskim Festiwalu Tańca
Czas trwania: 60 minut 

Opracowano na podstawie materiałów promocyjnych/materiałów organizatora.

20.10.2021

Dowiedz się więcej 

20.10.2021

30.10.2021

Recenzja "Światło i ruch"

„De light” H.art Company powstało jako produkcja przygotowana pod okiem Ulriqi Fernqvist i Petera Svenzona, dyrektorów artystycznych szwedzkiego Art Of Spectra w ramach rezydencji 13. Gdańskiego Festiwalu Tańca i miało swoją premierę 20 sierpnia 2021 r. w gdańskim klubie Żak. Choreograf, pomysłodawca i zarazem wykonawca spektaklu zaprosił do współpracy troje tancerzy: Katarzynę Ustowską, Różę Kołodę i Kamila Wawrzutę. Za reżyserię dźwięku i obrazu odpowiadał Wiktor Podgórski.

Czytaj całą recenzję: Światło i ruch