Fotografie ze Śródmieścia

Image
Podstawowe dane:

Tytuł: Fotografie ze Śródmieścia
Twórca: Akademia Tańca Zawirowania (grupa projektowa)
Choreografia: Elwira Piorun
Reżyseria/dramaturgia: -
Wykonanie: Amanda Nabiałczyk, Ewelina Chaberska, Krzysztof Łuczak, Małgorzata Nowak, Marine Hovhannisyan, Julia Sadowska, Marzena Cabajewska, Zofia Opławska
Produkcja: Akademia Tańca Zawirowania
Premiera: 03.06.2021
Czas trwania: ok. 60 minut

Opis spektaklu:

Taneczno-teatralny projekt „Fotografie ze Śródmieścia” zrealizowanego został przez grupę projektową Akademii Tańca Zawirowania, dla której choreografię przygotowała Elwira Piorun.

Spektakl ma charakter prezentacji różnego rodzaju pamiątek fotograficznych z historii oraz współczesności dzielnicy Śródmieście, jest zbiorem przemyśleń, zaskoczeń czy fascynacji związanych z tą warszawską dzielnicą. Młodzi tancerze szukają własnych odpowiedzi na pytania: Z czym nam się kojarzą konkretne zdjęcia? Jakie wywołują odczucia i skojarzenia? Jakie mają dla nas znaczenie?

Elementy taneczne łączą się tutaj z wypowiedziami młodych ludzi na temat postrzegania świata wokół nich, swoistym dialogiem z widzami. Dowiemy się, na ile ważne są dla nich fotografie, te dawne i aktualne, na ile młodzi ludzie mają poczucie wpływu na swoje otoczenie, na ile się z nim identyfikują, co wiedzą o historii miejsca i jego tradycji, czy traktują je wyłącznie jako pobyt przejściowy i czują się bardziej obywatelami Polski i Europy, a nie tylko Warszawy...

W realizacji tego zadania były wzięte pod uwagę relacje uczestników, którzy w ten sposób staną się współtwórcami „Fotografii ze Śródmieścia”.

Uwagi:
-

Pełne informacje o spektaklu:

„Fotografie ze Śródmieścia”
Akademia Tańca Zawirowania (grupa projektowa)
Choreografia: Elwira Piorun
Wykonanie: Amanda Nabiałczyk, Ewelina Chaberska, Krzysztof Łuczak, Małgorzata Nowak, Marine Hovhannisyan, Julia Sadowska, Marzena Cabajewska, Zofia Opławska
Produkcja: Akademia Tańca Zawirowania
Premiera: 03.06.2021, Akademia Tańca Zaiwrowania w Warszawie
Czas trwania: ok. 60 minut

Opracowano na podstawie materiałów promocyjnych/materiałów organizatora.

Dowiedz się więcej

03.06.2021

Recenzja "Taneczne kadrowanie"

„Fotografie ze Śródmieścia” Akademii Tańca Zawirowania są typowym spektaklem projektowym, który powstał w efekcie warsztatów. Choreografia ta wymagała więc nie tylko pracy ruchowej, ale także licznych rozmów z uczestnikami, zaglądania w historię (także ich rodzin), podzielenia się przemyśleniami, wrażeniami, tęsknotami czy informacjami.

Wydawałoby się, że do takiego spektaklu należy wybrać tancerzy tylko urodzonych w Warszawie, ale tak się nie stało, wśród ośmiorga młodych tancerzy nawet nie wszyscy mieszkają w stolicy, a już o mieszkaniu w drogim Śródmieściu nawet nie ma co marzyć. Z pewnością więc to właśnie dla nich, przyjezdnych ten projekt był najbardziej rozwijający i jednocześnie także najłatwiejszy, bo oni – jako jedyni z grupy – nie musieli się zastanawiać, jak dobrze, wyczerpująco czy właściwie opowiedzieć o swoim mieście.

Czytaj cała recenzję: Taneczne kadrowanie