Real Love

Image

Podstawowe dane:

Tytuł: Real Love
Twórca: Teatr Tańca Zawirowania
Choreografia: Daniel Abreau
Reżyseria/dramaturgia: -
Wykonanie: Ilona Gumowska, Elwira Piorun, Izabela Prokopek
Produkcja: Teatr Tańca Zawirowania
Premiera: 24.06.2018
Czas trwania: 60 minut

Opis spektaklu:

"Real Love" to misterium narodzin, przemijania i śmierci w wykonaniu trzech kobiet w różnym wieku. Czym jest dla nich prawdziwa miłość? Być może jest nią uczucie jakim darzy matka swoje dziecko. Jak czuje się kobieta będąc matką? Co czuje, kiedy ktoś z jej bliskich umiera? Miłość i śmierć, to dwa wątki, które pojawiają się ustawicznie w spektaklu „Real Love” i oddziaływają na siebie w każdej chwili. Bycie matką i bycie blisko śmierci. „Real Love” to forma choreograficznego wiersza, przepełnionego poetycką symboliką oraz znaczeniami z pogranicza metafizyki...

Uwagi:
-

Pełne dane spektaklu:

"Real Love"
Teatr Tańca Zawirowania
Choreografia: Daniel Abreau
Wykonanie: Ilona Gumowska, Elwira Piorun, Izabela Prokopek
Reżyseria świateł: Witold Kaczkowski
Kierownik prób: Karolina Kroczak
Produkcja: Teatr Tańca Zawirowania
Premiera: 24.06.2018
Czas trwania: 60 minut 

Opracowano na podstawie materiałów promocyjnych/materiałów organizatora.

Real Love - trailer

Dowiedz się więcej 

04.08.2021

Recenzja "Miłość zwycięża wszystko"

„Real Love” zatańczone w nowym składzie osobowym, z Karoliną Kroczak zamiast Elwiry Piorun, wywoływało zupełnie inne wrażenia, bo zamiast obrazu pokoleniowej sztafety życia otrzymaliśmy raczej coś na kształt opowieści o rodzinie patchworkowej.

Spektakl w choreografii Daniela Abreu, grany regularnie od 2018 roku (co jest ewenementem w tańcu, szczególnie, jeśli spojrzeć na terminarze teatrów nieinstytucjonalnych) pokazany został 4 sierpnia 2021 r. w Centrum Teatru i Tańca w Warszawie. Wydawał mi się w efekcie przeprowadzonych zmian dynamiczniejszy, a sama Kroczak proponowała bardziej miękki i szybszy ruch, niż Piorun, ale nie jestem przekonana, czy całej pracy wyszło to na dobre. Partia odgrywana przez liderkę Teatru Tańca Zawirowania była dobrze i w sposób przykuwający wzrok zatańczona, ale „Real Love” jest wielowymiarową pracą, odnoszącą się nie tylko do wielu kultur, ale także do łączników czy napięć między pokoleniami, tych ostatnich nie da się osiągnąć, jeśli wszystkie tancerki są w podobnym wieku.

Czytaj cała recenzję: Miłość zwycięża wszystko

04.08.2021

Recenzja "Symbolika kontra ruch"

Po zakończeniu letniej edycji Festiwalu Tańca Zawirowania 2021 z ogromną ciekawością czekałam na pierwszy „regularny” pokaz spektaklu Teatru Tańca Zawirowania, którym było „Real Love” w choreografii Daniela Abreu.

Wprawdzie lubię oglądać spektakle ze świeżą głową, z rzadka tylko czytając przed przyjściem do teatru opisy przygotowane przez autorów, tym razem jednak postanowiłam być dobrze przygotowana do obejrzenia wybitnego, jak się wydawało, spektaklu. Moje dodatkowe zainteresowanie budził także fakt zastąpienia znakomitej tancerki Elwiry Piorun, która była główną postacią tej pracy (od czasu jego premiery w 2018 roku) przez tancerkę i choreografkę Karolinę Kroczak, od 2006 roku związaną z zespołem Teatru Tańca Zawirowania. W pozostałych rolach wystąpiły Ilona Gumowska i Izabela Prokopek.

Czytaj całą recenzję: Symbolika kontra ruch

04.08.2021