Goździk w pustej muszli

Image
Podstawowe dane:

Tytuł: Goździk w pustej muszli
Twórca: Aleksandra Bożek-Muszyńska
Choreografia: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Piotr Skalski
Reżyseria/dramaturgia: -
Wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska, Piotr Skalski
Produkcja: Krakowski Teatr Tańca
Premiera: 13.11.2021
Czas trwania: 60 minut

Opis spektaklu:

Poszukują końca początku i początku końca. Wychodząc od impresji na temat rzeźby „Pocałunek” rumuńskiego twórcy Constantina Brâncuşi, artyści przyglądają się tematowi długoletnich związków miłosnych.

Co dzieje się po zakończeniu pierwszego, idyllicznego, fizycznie intensywnego, sklejającego, ale też przekraczającego etapu miłości romantycznej? Czy po jej obumarciu ewoluuje w relację dojrzalszą, intymniejszą, głęboko emocjonalną, w której dwie osoby mogą być jednocześnie blisko i daleko od siebie? Jak mój bliski tobie organizm patrzy na twój organizm z dystansu indywidualnych potrzeb? Jak, po tylu wspólnych posiłkach, reaguje na ciebie moja odrębna wątroba? Instrument wielkości zaciśniętej pięści, jak można traktować cię poważnie? Serce ser chce. Weź się nie zaciskaj na mnie.

W spektaklu twórcy przyglądają się miłości, która następuje po tej wynoszonej na piedestał. Poszukują początku końca i końca jej początku.

Uwagi:

-

Pełne dane spektaklu:

„Goździk w pustej muszli”
Aleksandra Bożek-Muszyńska i Piotr Skalski
Koncepcja: Aleksandra Bożek-Muszyńska
Choreografia, kreacja i wykonanie: Aleksandra Bożek-Muszyńska i Piotr Skalski
Muzyka: Marcin Janus
Reżyseria świateł: Ewa Garniec
Producent: Krakowski Teatr Tańca
Szczególne podziękowania dla Hanny Bylki-Kaneckiej za ogromne wsparcie.
Spektakl powstał w ramach projektu rezydencyjnego Krakowskiego Teatru Tańca „Rollercoaster. Młodzi kreatorzy wrażeń”, zrealizowanego przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.
Premiera: 13.11.2021
Czas trwania: 60 minut

materiał opracowano na podstawie tekstu promocyjnego/tekstu organizatora

Dowiedz się więcej 

23.04.2022

Recenzja "Miłość przez lata"

Autorzy „Goździka w pustej muszli” – Aleksandra Bożek-Muszyńska i Piotr Skalski – za punkt wyjścia do swojego spektaklu przyjęli rzeźbę „The Kiss” („Pocałunek”). To od niej się odbili, by opowiedzieć o miłości, poznaniu i zjednoczeniu, choć tak naprawdę uzyskany efekt jest na tyle otwarty, że można go także odczytywać o wiele szerzej, na poziomie społeczno-politycznym.

Czytaj całą recenzję: Miłość przez lata