To be heard

Image

Podstawowe dane:

Tytuł: To be heard
Twórca: B'cause Dance Company
Choreografia: Bartek Woszczyński
Reżyseria/dramaturgia: -
Wykonanie: Dominika Stróżewska, Bartek Woszczyński
Produkcja: B'cause Dance Company/Fundacja B'cause
Premiera: 17.08.2021, Grecja
Czas trwania: 30 minut

Opis spektaklu:

Inspiracją do spektaklu były historie ludzi, którzy opuścili dom i zaczęli podążać za swoimi marzeniami. Część z tych marzeń spełniła się, a część została porzucona. Niektóre marzenia się zmieniły, a niektóre nadal są tylko marzeniami.

Performerzy są zawieszeni w hipotetycznej, surrealistycznej przestrzeni, w której personifikują się różne historie. Relacje między nimi zmieniają się, podobnie jak historie, które przedstawiają. To opowieści o poszukiwaniu i odpuszczaniu. O wyjazdach i powrotach. O strachu i przezwyciężeniu go. O zależności i niezależności. To opowieści o samotności i tęsknocie. Każda podróż ma jednak swój własny cel, swoją własną drogę, swój początek i swój własny koniec i podobnie jak te historie - każda podróż jest indywidualna i ambiwalentna.

Ale czym jest właściwie podróż? Czy to tylko fizyczne przemieszczanie się z miejsca na miejsce, czy może jest to stan naszej duszy? Czy performerzy tylko personifikują cudze historie, czy może jednocześnie przeżywają własne, indywidualne podróże? Czy wyruszycie z nami w tę podróż? A może jesteście już w jakiejś podróży?

Spektakl został stworzony w ramach projektu „Dream Traces. Travelling Container” w ramach programu Kreatywna Europa współfinansowanego przez Unię Europejską. Projekt realizowany był we współpracy z Odin Teatret (Dania), Teatro Valmisa (Włochy), Atalaya TNT (Hiszpania) i Omma Studio Theater (Grecja).

Uwagi:
-

Pełne dane spektaklu:

"To be heard"
B'cause Dance Company
Choreografia: Bartek Woszczyński
Wykonanie: Dominika Stróżewska, Bartek Woszczyński
Muzyka: Atmo Music Productions (Giulio Donati, Simone Donati)
Reżyseria światła: Artur Wytrykus
Wideo: B'cause Film Productions
Koordynacja: Urszula Woszczyńska
Produkcja: B'cause Dance Company/Fundacja B'cause. Spektakl został stworzony w ramach projektu „Dream Traces. Travelling Container” w ramach programu Kreatywna Europa współfinansowanego przez Unię Europejską.
Premiera: 17.08.2021, Grecja
Czas trwania: 30 minut 

Opracowano na podstawie materiałów promocyjnych/materiałów organizatora. 

To be heard - trailer

Dowiedz się więcej 

27.10.2021

Recenzja "Historie z listów"

„To be heard” – najnowszy spektakl B’cause Dance Company, który 27 października 2021 r. pokazało Centrum Teatru i Tańca w Warszawie – jest częścią „Dream Traces. Travelling Container”, projektu realizowanego w ramach unijnego programu Kreatywna Europa. „Dream Traces…” stworzony został we współpracy z Odin Teatret (Dania), Teatro Valmisa (Włochy), Atalaya TNT (Hiszpania) i Omma Studio Theater (Grecja), a tematem głównym całego tego międzynarodowego przedsięwzięcia, na jakie złożyło się kilka prac, była migracja – podróż. Podróż ludzi, którzy w pogoni za swoimi marzeniami opuścili swój dom i próbują żyć w nowym miejscu.

Czytaj całą recenzję: Historie z listów