WIN.DOWS_38

Image

Podstawowe dane:

Tytuł: WIN.DOWS_38
Twórca: United Limbs
Choreografia: United Limbs i Izabela Orzełowska
Reżyseria/dramaturgia: -
Wykonanie: Ilona Gumowska, Izabela Zawadzka, Gieorgij Puchalski, Jakub Mędrzycki
Produkcja: Spektakl powstał w ramach projektu „Przestrzenie Sztuki”
Premiera: 06.08.2020
Czas trwania: brak danych

Opis spektaklu:

"WIN.DOWS_38" to zestaw ulotnych wrażeń, obrazów i fantazji o przyszłości. Przyszłości być może bardzo dalekiej. Czy to już kompletnie dysutopijna rzeczywistość, której nawet Orwell nie miał by odwagi sobie wyobrazić?Świat rozgrywa się pomiędzy czwórką bohaterów, prawdopodobnie jeszcze ludzi. Zbudowany z ich tajemnic, pragnień, potencjalnych zmagań balansuje pomiędzy życiem a jego projekcją.

Bohaterowie nawiązują intymną relację z intrygującym, potencjalnie nadludzkim protagonistą. Czy to coś dyryguje ciągiem wydarzeń, a może jest jedynie cichym obserwatorem, nieinwazyjną częścią ich życia?

Główny nacisk poszukiwań artystycznych został położony na cielesność artystów oraz na zgłębienie tematu repetycji, a raczej (r)ewolucji poprzez powtórzenie. Punktem wyjścia w procesie twórczym był moment rozszczepienia się od podstawy narastających, kolejnych warstw ruchowych i ich szeroki potencjał ewolucyjny.

Uwagi:
-

Pełne dane spektaklu:

Tytuł: WIN.DOWS_38
Twórca: United Limbs
Koncept i choreografia: United Limbs i Izabela Orzełowska
Wykonanie: Ilona Gumowska, Izabela Zawadzka, Gieorgij Puchalski, Jakub Mędrzycki
Muzyka: Gieorgij Puchalski
Kostiumy i charakteryzacja: Maria Łozińska
Konsultacja dramaturgiczna: Ela Chowaniec
Produkcja: Spektakl powstał w ramach projektu „Przestrzenie Sztuki” finansowanego ze środków Ministerstwa Dziedzictwa i Kultury Narodowej, realizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Spektakl dofinansowany w ramach programu koprodukcyjnego Centrum Teatru i Tańca w Warszawie.
Operatorem projektu w Lublinie jest Centrum Kultury w Lublinie”. Praca nad spektaklem odbyła się w ramach rezydencji i współpracy z Lubelskim Teatrem Tańca.
Premiera: 06.08.2020
Czas trwania: brak danych

WIN.DOWS_38 - trailer

Dowiedz się więcej

11.08.2020

Recenzja: "Uwolnieni na chwilę"

Kolektyw United Limbs stworzył spektakl o rewolucji, o uwolnieniu się z ram funkcjonowania, od oczekiwań społecznych i wszelkich uwarunkowań. Zanim jednak do niej dochodzi obserwujemy czwórkę bohaterów (w ich rolach: Ilona Gumowska, Izabela Zawadzka, Gieorgij Puchalski, Jakub Mędrzycki), którzy są jak zaprogramowani, bujający się we wspólnym ruchu, bez końca powtarzają swoje sekwencje…

To nie jest prosty w przekazie, ani łatwy w odbiorze, spektakl. Powoli rozwijająca się akcja przenosi widzów w świat przyszłości dopiero wtedy, gdy zaczynamy rozumieć jego przedziwną, nienaturalną formę i artystyczne badanie powtarzalności ruchu, jego rozwoju z minimum do maksimum. Tajemnicza muzyka i rytm najpierw jest tutaj tylko tłem, później prowadzi robotyczne postaci, powoli w nich wpływa i z biegiem czasu zaczyna łamać ich „cyfrową” naturę ujawniając ludzkie cechy. Dobrze to widać w scenach z przenośnym głośnikiem, który jest w „WIN.DOWS_38” nie tylko źródłem dźwięku, ale także kluczowym, jedynym zresztą, rekwizytem. 

Czytaj całą recenzję: Uwolnieni na chwilę