Śmierć i Ofelia

Image
Podstawowe dane:

Tytuł: Śmierć i Ofelia
Twórca: Teatr Tańca Zawirowania
Choreografia: Michał Przybyła
Reżyseria/dramaturgia: -
Wykonanie: Karolina Kroczak, Elwira Piorun
Produkcja: Teatr Tańca Zawirowania
Premiera: 29.05.2021
Czas trwania: 60 minut

Opis spektaklu:

"Śmierć i Ofelia" to spektakl będący jednocześnie rozpaczą przeżywanej chwili i dryfującymi, niewyczerpanymi pragnieniami. Historią o niezidentyfikowanej przestrzeni między „ja” a światem zewnętrznym, na kruchej granicy między obecnością a dezercją, nieprzynależnością do niczego. Jest fascynacją początkiem i końcem, oczekiwaniem na nieuchronne, na „nic, które boli”, które wynika z fizycznego doświadczenia własnego ciała.

Uwagi:
-

Pełne dance spektaklu:

Tytuł: Śmierć i Ofelia
Twórca: Teatr Tańca Zawirowania
Choreografia: Michał Przybyła
Reżyseria/dramaturgia: -
Wykonanie: Karolina Kroczak, Elwira Piorun
Muzyka: Przemek Degórski
Produkcja: Teatr Tańca Zawirowania
Premiera: 29.05.2021, Centrum Teatru i Tańca w Warszawie
Czas trwania: 60 minut

Materiał opracowano na podstawie tekstu promocyjnego/tekstu organizatora.

Dowiedz się więcej 

29.05.2021

Recenzja "Weź mnie - w końcu - przytul"

29 maja 2021 r. premierą spektaklu „Śmierć i Ofelia” rozpoczął się nowy rozdział Centrum Teatru i Tańca w Warszawie, który zainaugurował tym pokazem działanie swojego nowego lokalu przy ul. Bruna 9. Na terenach przy SGGW w nowym, kameralnym teatrze widzowie obejrzeli taneczną opowieść o melancholii w choreografii Michała Przybyły i w wykonaniu duetu Elwira Piorun – Karolina Kroczak.

Temat wybrany przez Przybyłę dobrze wpisuje się w aktualny czas, czas próby powrotu do zwykłego, normalnego funkcjonowania, jakie znaliśmy przed pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. I odpowiada na pytanie, czy w euforii poluzowania obostrzeń sanitarnych, wiary w skuteczność szczepień przeciwko COVID-19 wobec nowych mutacji patogenu, potrafimy się odnaleźć i… żyć. Melancholia, chandra, czy sięgając głębiej stan depresyjny, to przecież stan bezruchu, zatopienia się we własnym przeżyciu, doświadczeniu trwającym poza kontaktem z otaczającym nas światem. 

Czytaj całą recenzję: Weź mnie - w końcu - przytul